باید مشکلات ناشی از بیماری کرونا را به فرصت تبدیل کنیم


دبیر شورای شهر تبریز گفت: شیوع ویروس و بیماری کرونا در کنار تمام سختی های خود، چالشی برای ما ایجاد کرده تا ظرفیت ها و توان خود در مجموعه شهرداری را افزایش دهیم.

به گزارش شهریار، سعید نیکوخصلت در گفتگو با برنامه تلویزیونی «تبریزیم» اظهار داشت: این روزها بار دیگر نشان داد که ما نیازمند حرکت به سمت شهر هوشمند و توسعه زیرساخت های الکترونیکی هستیم.

او با بیان اینکه ما باید زیر بار این تعهد و فشار برویم، ادامه داد: برای مثال می توان صدور پروانه ساختمانی را به صورت الکترونیکی انجام داد تا شهروند به وسیله گوشی تلفن همراه خود و از خانه، در کوتاهترین زمان موفق به دریافت این پروانه شده و در نهایت بیشترین بازتاب و رضایتمندی حداکثری نیز محقق شود.

نیکوخصلت تصریح کرد: در حال حاضر تمام کشورها در آماده باش بوده و ۱ میلیارد انسان در جهان قرنطینه هستند. باید بدانیم حیات و زندگی ارزش زیادی داشته و نعمت الهی است. باید با رعایت اصول بهداشتی و تحقق «در خانه بمانیم»، باعث تهدید برای زندگی و حیات هیچکس نشویم.

عضو شورای شهر تبریز با تاکید بر اقدامات شهرداری تبریز در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: همه سعی دارند در این روزها وظیفه خود را به درستی انجام دهند هر کسی به فراخور کار و تخصص خود اقداماتی انجام می دهد که  شهرداری هم با اقدامات گسترده در این امر حضور داشته است.

نیکوخصلت افزود: ضدعفونی مستمر معابر، پیشنهاد تعطیلی بازار تبریز، همکاری تنگاتنگ با پایگاههای مردمی و یگان های ویژه، فعالیت های گسترده معاونت خدمات شهری شهرداری، سارمان آتش نشانی، اداره کل سلامت شهرداری و… از یک ماه گذشته آغاز شده و بدون وقفه تداوم داشته است.

او با بیان اینکه باید مشکلات را به فرصت تبدیل کنیم، اظهار داشت: با همکاری سازمان فناوری شهرداری تبریز سعی داریم جلسات شورای شهر تبریز را به صورت ویدئو کنفرانس برگزار کرده و در این خصوص تمرین کنیم.

دبیر شورای شهر تبریز در پایان تصریح کرد: از شهروندان می‌خواهم هر کسی به وظیفه خود عمل کند تا سایر مردم نیز ایمن تر باشند.


لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *