همکاری شهروندان موجب ثمربخشی فعالیت‌های پیشگیرانه و درمانی است


مدیرکل سلامت شهرداری تبریز گفت: همکاری شهروندان در مقابله با ویروس کرونا، تنها انتظار ما از مردم است که امیدواریم با حضور در خانه و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، موجب ثمربخشی فعالیت‌های پیشگیرانه ما باشد.

به گزارش شهریار، محمدحسین حسن‌زاده پیش از ظهر امروز در جریان ضدعفونی معابر شهری با اعلام مطلب فوق افزود: خوشبختانه هماهنگی کامل بین ارگانهای متولی انجام گرفته و تنها انتظار ما از مردم است که برای به ثمر رساندن این فعالیتها علاوه بر رعایت بهداشت فردی در قرنطینه خانگی مانده و موجب ثمربخش بودن این عملیات‌ها باشند.

او درباره عملکرد امروز تیم‌های ضدعفونی معابر نیز اظهار داشت: عملیات امروز ما در ادامه عملیاتهای قبلی برای ضدعفونی کردن معابر و خیابان های شهری تبریز است که با همکاری، نیروهای خدمات شهری شهرداری تبریز، نیروهای آتش نشانی و نیروهای مسلح کشور اعم از سپاه، ارتش و نیروی انتظامی انجام می گیرد.

حسن زاده درباره تأثیر عملیات‌های مختلف در حوزه‌های درمان و ضدعفونی و نقش مردم در آن خاطرنشان کرد: نمی توانیم پیش‌بینی دقیقی درباره پایان این بیماری داشته باشیم، اما اگر مردم همکاری کنند، امیدواریم بعد از اتمام عملیاتهای متعدد در بخش های مختلف پیشگیری، درمان، ضدعفونی و گندزدایی معابر،  پس از عید فطر شاهد روزهای خوبی داشته باشیم.

او ادامه داد: این مهم وقتی اتفاق می افتد که همه ما همراه باشیم و اگر هم نتوانیم بر این بیماری غلبه کنیم، می‌توانیم بر مشکلات ناشی از آن فائق بیاییم.

او در پایان با اشاره عدم رعایت مسائل بهداشتی توسط مردم و نتایج حاصل از آن نیز گفت: از شهروندان عزیز خواهشمندیم برای سلامتی خود، بهبودی مریضان و خدمت به کادر درمانی در خانه بمانند تا این بیماری نحس را از بین ببریم، اگر مسائل بهداشت فردی و عمومی و قرنطینه خانگی رعایت نشود، مطمئن باشید که تا چند سال شاهد حضور کرونا در کشور هستیم.


لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *